تبلیغات
همه چی - كمیسیون ویژه مجلس از اوین بازدید كرد:

كمیسیون ویژه مجلس از اوین بازدید كرد:

سه شنبه 6 مرداد 1388 06:29 ب.ظ

نویسنده : س س
ارسال شده در: خبر ،

 

 

 

 

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از آزادی 140 نفر از بازداشت شدگان حوادث اخیر در جریان بازدید كمیته ویژه مجلس از زندان اوین خبر داد.

كاظم جلالی با اعلام این خبر به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) تصریح كرد: در پی رایزنی‌های كمیته پیگیری بازداشت‌شدگان اخیر در جریان بازدید از زندان اوین با توجه به این‌كه این كمیته جلسه مفصلی با دادستان تهران داشت، توصیه شده بود از بازداشتی‌هایی كه در اغتشاشات اخیر دارای اتهامات سبك‌تری هستند و می‌توان، با رافت اسلامی برخورد كرد، كه در پی آن 140 نفر با قرار وثیقه، كفالت و ضمانت آزاد شدند.

وی از دستورات ریاست قوه قضاییه و همكاری دادستانی تهران در این ارتباط قدردانی و تشكر و ابراز امیدواری كرد كه اشخاص آزاد شده كه از رافت و رحمت اسلامی بر خوردار شده‌اند، بتوانند استفاده خوبی جهت جبران اشتباهات خود داشته باشند.

عضو كمیته ویژه مجلس برای بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان حوادث اخیر همچنین از باقی ماندن 150 نفر دیگر از بازداشت شدگان اخیر در زندان اوین خبر داد و گفت‌: در جریان بازدیدی كه از زندان اوین انجام شد مجموعا 150 نفر دیگر از اغتشاش‌گران در زندان باقی ماندند .

جلالی تاكید كرد: این كه برخی رسانه‌های غربی و بلندگوهای تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی ایران آمار و ارقام كلانی را مطرح می‌كردند، باید بگوییم تنها 150 نفر از بازداشت‌شدگان اخیر در زندان‌ها باقی مانده‌اند، كه عملا بر اساس گفته‌های دادستانی آنها كسانی هستند كه اسناد و مداركی وجود دارد كه دارای اسلحه، بمب آتش‌زا یا سلاح گرم و سرد بوده‌اند كه به اموال عمومی آسیب جدی وارد كرده‌اند.

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان كرد: امیدواریم كیفرخواست آن‌ها هرچه سریع‌تر صادر شود و طبق ضوابط قانونی آنها محاكمه شوند.

وی افزود: طبیعی است آنهایی كه اغتشاش به پا و در خیابان‌ها به امنیت مردم آسیب وارد كرده‌اند، هیچ كس مدافع آزادی این بخش از افراد نیست كه امیدواریم با نهایت عدالت محاكمه شوند و ضوابط قانونی در جریان دادرسی و محاكمه آنها انجام شود و آنها به مجازات اعمال خود برسند.

وی با بیان این‌كه در كنار این افراد 50 نفر از افراد سیاسی و برخی از افراد عضو گروهك‌های ضد انقلاب و برخی از افراد خارجی دخیل در اغتشاشات اخیر نیز هستند، اظهار كرد: بر اساس گفت‌وگوهایی كه با دادستانی تهران داشتیم این گروه از افراد از نظر دادستانی نقش آمر را در اغتشاشات اخیر ایفا كردند و برخی از آنها اتاق فكر اغتشاشات بوده‌اند.

جلالی خاطرنشان كرد: از دادستانی درخواست كردیم هرچه سریع‌تر پرونده آنها مورد رسیدگی قرار گیرد و تعیین تكلیف نهایی درخصوص آنها انجام شود و آنها محاكمه شوند و بر طبق ضوابط صحیح اسلامی و قوانین موضوعه كشور محاكمه شده و از حقوق خود برخوردار باشند.

عضو كمیته ویژه مجلس برای بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان اخیر از پیگیری موضوع توسط این كمیته خبر داد و افزود: اطلاعات تكمیلی را در اختیار مردم قرار خواهیم داد و مردم مطمئن باشند نمایندگان آنها در خانه ملت و این كمیته پیگیر حقوق مردم است و هر كس خلافی انجام داده باشد، طبیعی است كه باید به مجازات اعمال خود برسد.

وی متذكر شد: نباید به فضای رسانه‌ای خارج از كشور توجه داشت، چرا كه ما تلاش می‌كنیم خبرهای صحیح را از مجاری رسمی كشور در اختیار مردم عزیز قرار دهیم ، برخی تلاش دارند التهاب آفرینی كنند كه بایستی به این التهاب آفرینی‌ها و جنگ روانی كه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده توجه نكرد.

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان از دستورات اكید ریاست قوه قضاییه و همكاری دادستان تهران تشكر و قدردانی كرد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 7 مرداد 1388 09:59 ق.ظ