تبلیغات
همه چی - نگران نباشید، اوباما آمریکایی است !

نگران نباشید، اوباما آمریکایی است !

چهارشنبه 7 مرداد 1388 07:50 ق.ظ

نویسنده : س س
ارسال شده در: خبر ،
در پی انتشار شایعاتی مبنی براینکه "باراک اوباما" رییس جمهوری آمریکا، آمریکایی نیست مقامات ایالتی در هاوایی باردیگر اعلام و تایید کردند که "اوباما" در این ایالت بدنیا آمده است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس دوشنبه از هونولولو گزارش داد که یکی از شرایط عمده قانون اساسی آمریکا این است که رییس جمهوری این کشور در خاک آمریکا بدنیا آمده باشد.
"دکتر شییومه فوکینو" مدیر اداره بهداشت آمریکا در یک بیانیه کوتاه گفت که مدارک مربوط به تولد "اوبامآ" را در بایگانی اسناد "اداره بهداشت" ایالت هاوایی مشاهده کرده که حاکی از آن است که "باراک حسین اوباما" در هاوایی بدنیا آمده و بطور طبیعی شهروند آمریکا است.
کسانی که ملیت رییس جمهوری آمریکا را زیر سوال برده اند ، مدعی اند که باراک اوباما در خارج از آمریکا و در زادگاه پدرش "کنیا" در آفریقا بدنیا آمده است.
اداره بهداشت هاوایی در هفته های اخیر با تلفن ها و پرسش های زیاد شخصیت های خصوصی و شبکه های خبری تلویزیونی که خواستار سند ولادت "اوباما" در هاوایی هستند مواجه بوده است.
قانون اساسی ایالات متحده آمریکا متذکر می شود یکی از شرایط لازم برای احراز پست ریاست جمهوری این است که فرد باید " زاده آمریکا" باشد.
مساله ملیت "اوباما" به قدری جدی شده است که 10 تن از نمایندگان کنگره آمریکا خواستار آن شده اند که در آینده نامزدهای ریاست جمهوری تصویر شناسنامه خود را به مردم نشان دهند.
البته برای کنگره آمریکا محرز است که "اوباما" یک آمریکایی و زاده هاوایی است.
مجلس نمایندگان آمریکا دوشنبه با مصوبه ای پنجاهمین سالگرد ایالت شدن "هاوایی" را تصویب و جشن گرفت.
این عبارت هم به این مصوبه اضافه شد که "چهل و چهارمین رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا، "باراک اوباما" در چهارم اوت سال 1961 در هاوایی بدنیا آمده است."دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 7 مرداد 1388 10:00 ق.ظ