تبلیغات
همه چی - سازمان هواشناسی دراخطاریه ویژه‌ای هشدارداد: گرد وخاك شدید حداقل4استان كشور را فرا می‌گیرد

سازمان هواشناسی دراخطاریه ویژه‌ای هشدارداد: گرد وخاك شدید حداقل4استان كشور را فرا می‌گیرد

پنجشنبه 8 مرداد 1388 12:59 ب.ظ

نویسنده : س س
ارسال شده در: خبر ،

 

 

 

 

سازمان هواشناسی كشور در اخطاریه ویژه‌ای نسبت به افزایش غلطت گرد و خاك در حداقل 4 استان كشور هشدار داد.

به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان هواشناسی كشور اعلام كرد گرد و خاك موجود به تدریج همه مراكز استانهای كرمانشاه،‌ایلام، خوزستان و سپس بوشهر و با شدت كمتر دامنه‌های غربی زاگرس، زاگرس مركزی و جنوبی را در بر گرفته و سبب افزایش غلظت گرد و خاك و كاهش دید افقی در این مناطق می شود.

یك توده دیگر گرد و خاك با غلظت ملایم هم اكنون در شمال غرب عراق تشكیل شده است و پیش بینی می‌شود از روز پنج شنبه مجددا استانهای كرمانشاه، ایلام، خوزستان و بوشهر را تحت تاثیر قرار دهد و تا روز شنبه آینده در این مناطق فعال باشد.

سازمان هواشناسی كشور به افراد حساس به گرد و خاك توصیه كرد به سبب كاهش قابل توجه كیفیت هوا طی روزهای چهارشنبه تا شنبه در این استانها از ترددهای غیر ضروری در فضای آزاد خودداری كنند.

به گزارش ایسنا، نقشه‌های پیش‌یابی نیز بیانگر سامانه بارشی در شرق دریای سیاه است كه امواج ناشی از آن در سه روز آینده نوار شمالی كشور را متاثر می‌كند. از این رو افزایش ابر، وزش باد،‌رگبار باران و رعد و برق و افت نسبی دما در بخش‌هایی از شمال غرب، سواحل شمالی و شمال شرق كشور پیش بینی می‌شود كه بارش در سواحل خزر از شدت بیشتری برخوردار است.

از اواخر روز جمعه به تدریج از میزان بارش‌ها در سواحل شمالی كشور كاسته خواهد شد و در این مدت در جنوب شرق كشور نیز در ساعات بعد از ظهر بارش پراكنده دور از انتظار نیست.

سازمان هواشناسی كشور همچنین اعلام كرد تصاویر دریافتی از ماهواره‌های هواشناسی توده گرد و خاكی را بر روی كشور عراق نشان می‌دهد كه در سه روز آینده در مناطق غرب، جنوب غرب و جنوب كشور پدیده گرد و غبار و كاهش دید پیش بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، بر این اساس در روز پنج شنبه آسمان تهران كمی ابری در ارتفاعات با افزایش ابر و احتمال بارش گاهی با وزش باد پیش بینی می‌شود كه حداقل و حداكثر دمای تهران در این روز با یك درجه كاهش به 24 و 36 درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.

همچنین در روز جمعه نیز آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد در ارتفاعات افزایش ابر پیش بینی شده است كه حداقل و حداكثر دمای تهران در این روز با یك درجه افزایش به 25 و 37 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -